Mraky závodníků, emoce, pády a FAIR PLAY!! takový byl pátý ročník Finep Terénního triatlonu na Praze 15

Největší počet závodníků na všech tratích

Skvěle obsazený a početně nabitý závod byl zárukou parádní podívané pro všechny diváky, kteří za triatlonem na Prahu 15 přijeli nebo byli náhodnými svědky této události. Diváci se dostávali do provozní teploty zvyšující se intenzitou slunečních paprsků a především neskutečným tempem a nasazením závodníků na dětských tratích. Po kategorii Benjamínků  „triatlonovém potěru“ už se opravdu závodilo na dětských a mládežnických duatlonových tratích. Mladší a starší žáci sváděli souboj o umístění na stupních vítězů na trati pro dospělé závodníky.

Do varu dostával závodníky také skvělý komentátor Stanislav Bartůšek, kterému zdatně sekundoval DJ Aleš MAtoušek. Oba dva se postarali nejen o parádní atmosféru, ale také o cca 223 stížností na nesnesitelný rámus…. Všem vyrušeným se tímto omlouváme, ale byl to našlapaný závod plný emocí a tak děkujeme moc a moc za pochopení.

Po rychlé rozpravě pro dospělé závodníky se všichni vydali v doprovodu pořadatelů a rozhodčích na místo startu k molu. To co předvedli závodníci pod taktovkou Standy Bartůška na mole přehrady se jen tak nevidí. Více než tři stovky závodníků (KLASIK a SPORT) při čekání na start tleskalo závodníkům na plavecké části trati HOBBY. Strhující atmosféra, kterou si všichni užívali, byla neuvěřitelná. S ohledem na vysoký počet závodníků se letos startovalo seskokem z mola na poctivých 400 metrů pro klasiky a 800 metrů pro sporťáky. Počtem startujících závodníků se poprvé voda vařila po startu klasiků. Sporťáci následně předvedli skvělé tempo a představení pro diváky.

Posunutím startů se podařilo zajistit prostupnost cyklistické části pro jednotlivé vlny. Trať byla navíc suchá a tempo tak bylo opravdu vysoké. Došlo proto i na několik pádů a velkých odřenin. Naši záchranáři si tak přišli na své…

Pořadí na běžecké části kontroloval Stanislav Bartůšek a společně s diváky vytvořil skvělou kulisu nejen pro vítěze jednotlivých tratí, ale také pro všechny závodníky.

Potom už to bylo na pohodu…. Občerstvení, medailové ceremoniály, narozeninové dorty a tombola.

Těšte se na fotografie a video z celého závodu. Již brzy na našem webu a Facebooku.

Děkujeme všem účastníkům závodu, divákům, všem více i méně situaci chápajícím návštěvníkům lesoparku, sousedům!!!!

A nezapomeňte….“Tělo musíme překvapit“ …… tentokrát na silničním kole již 23.7.2017 na Pražském triatlonu. Nenechávejte registraci na poslední chvíli!!! Bude vo to zase fofr….