Tomáš Ekl: Triatlon mě okouzlil

Tomáš Ekl má za sebou zatím krátkou kariéru triatlonisty. O co víc je krátká, o to více je úspěšnější. Ze skvělého druhého místa na závodu Moraviaman (3.8 km, 180 km, 42.2 km) máme radost i my. A proč? Hádejte, kde si vyzkoušel Tomáš triatlon poprvé !!??

Jak hodnotíte Váš největší úspěch v kariéře s odstupem několika dní?

Moraviaman byl zcela jistě můj nejvydařenější závod v mé krátké kariéře (2. místo celkově, 08:47:51,8)  a nebál bych se ho nazvat životní.

První týden po závodě jsem plul na vlně zážitků a euforie z předvedeného výkonu a výsledku, aniž bych si pořádně uvědomil, co se mi vlastně podařilo. Teď už jsem zase nohama pevně na zemi a díky životnímu úspěchu mám opět obrovskou chuť do tréninku a závodění.

A vaše první pocity v cíli.

V cíli jsem byl rád, že už je po všem a můžu si už jen plnými doušky užívat vyplavování endorfinů. Zároveň jsem pořád nemohl uvěřit, co se mi povedlo, protože do závodu jsem šel s cílem poprat se o top ten a čas pod 9hod.

Proč se věnujete triatlonu?

Triatlon mě okouzlil svojí všestranností a také tím, že trénování tří disciplín není takový stereotyp jako trénování disciplíny jedné. Zároveň se jedná o outdoorový sport, a tak se může člověk během tréninků i závodů podívat na velmi zajímavá místa. Velmi lehce na něm vzniká návyk, čehož jsem i já příkladem ☺

Kolik triatlonových závodů máte za sebou?

Dlouhých triatlonů na IM vzdáleností mám úspěšně absolvovaných  8, polovičních IM také 8 a krátkých triatlonů něco kolem 20.

Vzpomenete si na svůj první triatlon?

Mého prvního triatlonového závodu jsem se zúčastnil v roce 2009 díky kamarádům z vysoké školy, kteří mi o triatlonu se zaujetím vyprávěli. Jediný problém bylo,že jsem nevlastnil žádné kolo, a to jsem si  musel narychlo koupil 14 dní před závodem. Pak už mi nic nebránilo, vyrazit s kamarády směr Jiříkov na Houmrův triatlon. Z loňských fotek jsem věděl, že to je hobby triatlon opravdu pro každého a nemám se čeho bát. Ze závodu jsem byl nadšený a hned jsem věděl, že se i nadále budu chtít věnovat tomuto krásnému a náročnému sportu. V roce 2011 jsem se na závod vrátil a kategorii Klasik dokázal vyhrát.

Uvidíme Vás na nějakém závodu H triatlon TOUR 2015?

Rád bych se zúčastnil 19.7. Pražského triatlonu v Horních Počernicích, ale ještě nevím jestli bych startoval ve verzi klasik nebo sport. O 6dní později pojedu ½ IM Challenge Poznaň, a tak by to bylo super rozjetí ve vysoké intenzitě.

Jaké jsou Vaše sportovní plány?

Teď už se poctivě připravuji na druhý vrchol sezóny, který pro mě bude Ironman Sweden/Kalmar, kde bych rád zabojoval o kvalifikaci na Mistrovství světa na Hawaii.

Závěrem bych rád všem závodníkům H triatlonu popřál krásné triatlonové léto a hlavně si tento nádherný sport naplno užívejte.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru