Seriál závodů HT TOUR vřele doporučuji.Říká Ondra Teplý

Ondřej Teplý - 1. vítěz na trati SPORT v čase 2:05:32 (2013)
Ondřej Teplý – 1. vítěz Terénního triatlonu na trati SPORT v čase 2:05:32 (2013)

Po kolikáté se objevíte na startu některého ze závodů HT TOUR?

HT TOUR je můj velmi oblíbený seriál. Většinu závodů mám poblíž mého bydliště v Úvalech. Jezdím na ně na kole, což je ideálním rozcvičením a vyjetím. Tento způsob mám rád. Terénního triatlonu v Hostivaři jsem se zúčastnil pokaždé. Hned první ročník se mi povedl vyhrát. Do Počernic na Pražský triatlon, když jsem doma, také vždy přijedu. Na Houmrův triatlon do Jiříkova se poněkolikáté chystám, ale termínově se téměř vždy kryje se Slovakmanem (dlouhý triatlon na IM tratích), jemuž dávám přednost. Letos je to stejné. Ze závodů HT TOUR se objevím na startu triatlonu v Hostivaři a Počernicích s nejvyššími ambicemi.

Jaký je Váš největší úspěch?

Za úspěch považuji přední umístění v nabité kategorii 35-39 let v Českém poháru FORD CZECHMAN TOUR 2013 a 2014. Také si vážím loňského osobního rekordu 9:02h na dlouhém triatlonu v Otrokovicích. Nejvíce však loňské kvalifikace z dánské Kodaně na Ironmana na Havaji. Tam jsem časem 10:26h sice zůstal trochu za očekáváním, ale těžký závod přinesl dobré zkušenosti. Co považujte za dobré na závodech HT TOUR a naopak, co byste doporučil přidat, ubrat….?

Závody HT TOUR nabízejí okusit kouzlo triatlonu pro širokou veřejnost. V poslední době zaznamenává triatlon po běžeckém boomu veliký účastnický nárůst. Závody jsou organizačně slušně zajištěny a každým rokem vylepšovány. Konají se v zajímavých lokalitách. Zájemcům nabízejí zpravidla možnost přihlásit se do jedné ze třech variant různé obtížnosti: HOBBY, KLASIK a SPORT, za přijatelné startovné. Jediný problém vidím v prolínání jednotlivých závodů na úzkých a málo propustných tratích, což je nebezpečné. To se ale dá vzhledem k místu konání těžko měnit. Pro mě jsou závody HT TOUR zpravidla dobrou přípravou a tréninkem pro dlouhé tratě.

Jaký bude Váš letošní vrchol sezóny a Váš letošní sportovní cíl?

Letos budu vše směřovat na Moraviamana v Otrokovicích, který se koná 20. června a je vypsán jako Mistrovství ČR v dlouhém triatlonu. Tam se pokusím zabojovat o čelní pozici. V zahraničí se zúčastním v půli července Challenge Rothu v Německu, také na dlouhých triatlonových tratích. Termínovku mám již slušně plnou. Možno ji shlédnout na www.ondrateply.cz/terminovka . Všem, kdo mi jakýmkoliv způsobem pomáhají, mockrát děkuji.

Seriál závodů HT TOUR vřele doporučuji.

Teplý Ondra

10313837 10153131160664040 7485965093433687172 n

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru