Chystá se 4. ročník Pražského triatlonu

H triatlonPraha 30. 6. 2015 – Sdružení H-Triatlon pořádá již čtvrtý ročník amatérského silničního triatlonového závodu, který se letos uskuteční v neděli 19. července 2015 v pražských Horních a Dolních Počernicích a Běchovicích. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích třech ročnících. Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon TOUR 2015, jejíž hlavní cenou je FullHD LED TV od firmy LG, kterou dostane soutěžící s nejvyšším počtem bodů po zakončení H-Triatlon TOUR 2015.

V polovině července se v Praze uskuteční již druhý letošní triatlon, pořádaný v rámci bodované série H-Triatlon TOUR 2015. Závodníci se mohou těšit na profesionálně připravenou závodní trať, která letos povede tradičně také přes Horní Počernice, kam se přesouvá centrum závodu a jeho plavecká část. Cyklistická část bude opět bez automobilů na stejné trase jako v předchozích letech. Pražského triatlonu se zúčastní (mimo pořadí) patron letošní TOUR a skvělý triatlonista Tomáš Mika.

H-Triatlon plavání
Plavecká část triatlonu

Pro všechny účastníky závodu je připraven kompletní profesionální servis, který je zahrnut v ceně startovného. To činí 600 – 900 Kč v závislosti na rychlosti registrace. Děti do 15 let mají při on-line registraci startovné zdarma.

Závodem bude provázet oblíbený sportovní redaktor a komentátor Stanislav Bartůšek, který je pravidelným účastníkům triatlonů dobře známý. Letošní výtěžek ze startovného a prodeje triček „Tělo musíme překvapit“ pomůže konkrétnímu hendikepovanému sportovci – plavci Tomáši Hlavinkovi, který je na vozíku od svých osmi let. Letos se chystá i na Mistrovství světa do Glasgow, kde bude usilovat o splnění limitů na Paralympiádu v Rio de Janeiru. Na posledním Mistrovství světa v Montrealu v roce 2013 se Tomáš umístil na pátém místě. Nákupem trička lidé podpoří Tomáše Hlavinku v jeho cestě na Mistrovství světa pro tělesně postižené.

H-triatlon koloKaždý závodník Pražského triatlonu obdrží slosovatelné startovní číslo, energetický balíček, finisherskou medaili, čipové měření času, občerstvovací stanici (voda, IONT) na běžecké trase, SMS zprávu s výsledkem, občerstvení v cíli závodu (těstoviny) a elektronický certifikát s výsledkem.

Chybět nebudou ani oblíbené doprovodné aktivity. Na své si přijdou všechny věkové kategorie – na místě budou probíhat soutěže pro děti, které se mohou zabavit na skákacím hradu, nechat si malovat na obličej a dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle.

Běžecká část triatlonu
Běžecká část triatlonu

Akce se koná pod záštitou paní Hany Moravcové, starostky Horních Počernic, Ing. Zbyňka Richtera, starosty Dolních Počernic, Ing. Ondřeje Martana, starosty Běchovic, paní Hany Novákové, radní HMP a JUDr. Miroslava Jansty, předsedy České unie sportu.

 

 

 

 

Datum konání: 19. Července 2015 od 8:30

Místo konání: Praha – Horní Počernice, start u rybníku Eliška (dostupnost z ulice K Hrázi)

Harmonogram závodu:

8:30 Otevření startovní kanceláře

9:15 Start závodu dětí do 3 let běh 300 m

9:20 Start závodu dětí 4-6 let běh 300 m + kolo 300 m

9:30 Start závodu dětí 7-11 let běh 1 km  + kolo 1 km

9:45 Start závodu dětí 12-15 let běh 2 km  + kolo 2 km

10:00 Start SPORT (muži, ženy, týmy) 800 m plavání, 60 km kolo, 8 km běh

10:15 Start KLASIK (muži, ženy) 400 m plavání, 36 km kolo, 4 km běh

10: 30 Start HOBBY (dorostenci, muži, ženy) 400 m plavání, 24 km kolo, 2 km běh

11:00 Vyhlášení dětských kategorií

14:00 Slavnostní vyhlášení výsledků

14:30 Zakončení akce

Více informací naleznete na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon, nebo na webových stránkách www.htriatlon.cz/, kde je k dispozici také on-line registrace.

Partneři závodu: Michovský Group, a.s., DAP, a.s., VOZP, Incosport, Sportprogres, Psychoterapie Dykast, Gastro ZOO, s.r.o., Hotel Lesní chata

Mediální partneři: ČR Regina, Temper Communication, Business Life

H-triatlon, o.s.

Pořadatel sportovních a kulturních akcí s několikaletou tradicí v hlavním městě Praze a dalších městech České republiky. Všechny akce jsou určeny pro sportovce, sportovní nadšence a v neposlední řadě děti, které mají startovné zdarma. Část výtěžku ze startovného vždy putuje na dobročinné účely (podporujeme Dětský domov Krásná Lípa, ZŠ Jiříkov a další).

Všechny akce budou profesionálně zabezpečeny zástupci Zdravotní služby.

Více informací a online registrace na www.htriatlon.cz nebo na www.facebook.com/houmruvtriatlon.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru