V roce 2017 je všech pět hlavních závodů zařazeno do bodované série HT TOUR 2017. Vzhledem k přidání pátého závodu (Běžecký kros II 29. 10. 2017) se v průběhu sezony bude vyhlašovat hned dvakrát. A to triatlonová část po Houmrově Triatlonu v Jiříkově (5. 8.), kdy se budou počítat tři nejlepší výsledky ze čtyř závodů (Běžecký kros Praha 5- Skalka, Terénní triatlon Hostivař, Pražský triatlon Horní Počernice, Houmrův triatlon Jiříkov). Hlavní cenou v mužské i ženské kategorii je “LED TV” s uhlopříčkou 101 cm.

Ale to není vše, na Houmrově triatlonu v Jiříkově vylosujeme ze všech závodníků, kteří absolvovali alespoň tři závody, i jednoho šťastlivce, který získá “tréninkový den s Tomášem Mikou”, profesionálním triatlonistou a Mistrem ČR v dlouhém triatlonu 2015!

Druhé vyhlášení proběhne po skončení celé Tour na posledním závodě v letošní sezoně, a to na podzimním Běžeckém krosu dne 29. 10. 2017. Počítat se budou čtyři nejlepší výsledky z pěti závodu H-Triatlon Tour 2017. Hlavní cena bude ještě upřesněna.

Pravidla bodování:

  • Vítěz a vítězka závodu na trati SPORT získávají 150 bodů. Další závodníci a závodnice na této trati získají body na základě procentuálního odstupu od vítěze/vítězky. Tj. pokud vítěz dokončí závod v čase 1:30 (jedna hodina:třicet minut) tak závodník, který dokončí v čase 3:00 (tři hodiny) získá bodů celkem 75.
  • Vítěz a vítězka závodu na trati KLASIK získávají 100 bodů. Další závodníci a závodnice na této trati získají body na základě procentuálního odstupu od vítěze/vítězky.
  • Vítěz a vítězka závodu na trati HOBBY získávají 75 bodů. Další závodníci a závodnice na této trati získají body na základě procentuálního odstupu od vítěze/vítězky.
  • Běžecký kros Praha 5 – Skalka 2017 má v obou termínech pouze trať SPORT a HOBBY.
  • Pořadí v seriálu bude vyhlášeno na výše uvedených závodech, a to v kategoriích muži a ženy bez rozdílů věku.
  • V případě stejného počtu bodů rozhoduje o pořadí větší počet účastí na akcí série. V případě shody v počtu účastí, rozhoduje nejlepší umístění v sezóně